שלח אלינו מיילהתקשר אלינו

סקירה כללית

סקירה כללית ל- ABBYY Compreno Technology

 

הטכנולוגיה של ABBYY Compreno: חקירה סמנטית והבנת משמעות המילים

מסמכים ותוכן רק לעיתים רחוקות נכתבים בשפה סטנדרטית. רוב הזמן, תוכן זהה איננו בא לידי ביטוי בדיוק על ידי אותם מושגים או באמצעות אותו מבנה של משפט. כתוצאה מכך, משמעות זהה עשויה להופיע במגוון רחב של צורות, למשל הביטוי: "יצירה מקסימה ואסתטית למראה" אל מול הביטוי: "תמונה יפה". מצד שני, לפעמים אותן מילים בדיוק באות לבטא משמעות שונות לחלוטין, למשל: המילה “can” משמעותה באנגלית: יכול, או מסוגל. אבל בנוסף, המילה “can” באנגלית יכולה גם להופיע במשמעות של מעין קונטיינר או לחילופין פחית. 

אדם אשר קורא מילים כאלה מבין מיד מהי המשמעות הנכונה של המילה במשפט, אבל מחשב שצריך לבצע חיפוש או ניתוח של הטקסט לא יצליח להתגבר בדרך כלל על בעיות מסוג כזה.

 

המוצר: ABBYY Compreno מציג את הטכנולוגיה הייחודית של עיבוד שפה טבעי בטקסט.

בזכות מעל ל-15 שנות מחקר בלשני, חברת ABBYY פיתחה את הגישה החדשנית לניתוח של טקסט אשר מאפשרת להגיע אל המשמעות של הביטויים. כך, הניתוח שנעשה על ידי המחשב נהיה דומה מאוד לאופן שבו אדם אנושי מעבד את הטקסט. הטכנולוגיה של ABBYY Compreno שונה מטכנולגיות אחרות. טכנולוגיות אחרות מבוססות על אלגוריתמים סטטיסטיים אשר למעשה אינם "יודעים" מאומה אודות השפה ולפיכך יכולים לקבל מידע רק מהתדירות של הופעת הביטוי בטקסט ומבחינה של המילים שמופיעות לצד ביטוי זה בטקסט. בשונה מכך, הטכנולוגיה החדשנית של ABBYY Compreno כוללת מידע על המשמעות של הביטויים והמילים ועל מערכות היחסים ביניהם, בתוך השפה הטבעית עצמה.

 

 

קרא עוד על הטכנולוגיה של ABBYY Compreno, במאמר הבא: